پشتیبانی / Support

پشتیبانی سایت یکی از مهم ترین بخش ها جهت به روز نگه داشتن سایت و یکی از عوامل مهم رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می باشد. نگهداری و به روز رسانی وب سایت یکی از مهم ترین وظایفی است که مدیر یک وب سایت به عهده دارد. وب سایت مانند یک وسیله یا یک مکان می ماند. همان طور که می دانید اگر از یک مکان و یا یک وسیله به خوبی مراقبت نشود پس از مدتی آن ها از قالب های استاندارد و حالت های اولیه ی خود خارج می شوند و شکلی نا مناسب به خود می گیرند. این موضوع در مورد یک وب سایت هم صدق می کند یعنی اگر شما به صورت استاندارد داده پردازی ننمایید سایت شما کیفیت اولیه اش را از دست می دهد و رتبه سایت شما در موتورهای جستجو گر تنزل خواهد داشت. به طور کلی نگه داری و پشتیبانی وب سایت شامل دو بخش است:

1- نگهداری و پشتیبانی فنی
2- نگهداری و پشتیبانی محتوایی

نگهداری و پشتیبانی فنی شامل مراقبت از وب سایت شما در قبال مشکلات احتمالی است که ممکن است روی دهد. همچنین در صورتی که مشکلات فنی وب سایت شما بحرانی نباشد در فرآیند پشتیبانی این مشکلات برای شما رفع خواهد شد.
نگهداری و پشتیبانی محتوایی شامل قرار گرفتن داده ها و محتویات در سایت که شامل اخبار، به روز رسانی قیمت کالاها و... می باشد که این مطالب باید درست و دقیق در سایت شما قرار گیرد چون در غیر این صورت باعث بروز مشکلات برای شما و مشتریان شما خواهد شد. اگر یک مدیر وب سایت بخواهد به تنهایی تمامی این مراحل را انجام دهد هم باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشد و هم بتواند اطلاعات خود را در این زمینه به روز رسانی نماید که تمامی این کارها هم زمان بر است و هم تجربه و علم کافی نیاز دارد.

گروه نرم افزاری رامونا با نیروهای مجرب و متخصص خود می تواند نیازهای شما را در این زمینه نیز برآورده سازد. خدماتی که این گروه نرم افزاری در زمینه ی پشتیبانی به شما ارائه می دهد عبارتست از:

1- مشکل شما مبنی بر نداشتن منابع کافی برای استخدام نیرویی که فعالیت‌های مربوط به وب‌ سایت شما را بر عهده گیرد رفع می‌شود همچنین شما بر کسب و کار خود تمرکز می‌کنید و از بابت وب‌ سایت دیگر نگران نخواهید بود.

2- یک تیم متخصص، پشتیبانی فنی مسائل شما را بر عهده خواهد گرفت و شما نگران اتفاقاتی که برای وب‌ سایتتان روی می‌دهد نخواهید بود.

3- طرح‌های گرافیکی مورد نیاز شما به وسیله‌ی کارشناسان طراحی گرافیکی ما انجام و ظاهر وب‌ سایت شما از حالت زیبای خود خارج نخواهد شد.

4- کارشناسان محتوایی به تولید محتوای مورد نیاز شما خواهند پرداخت؛ البته گاهی ممکن است موضوع وب‌ سایت شما با تخصص کارشناسان محتوایی ما همخوانی نداشته باشد که در این صورت شما را، راهنمایی خواهیم کرد.

5- تولید صفحات وب، طراحی صفحات، تصاویر، اسلایدها، مراقبت از ورود استاندارد محتوا، رعایت اصول بهینه‌ سازی موتورهای جستجو و... تماماً بر عهده‌ی ما خواهد بود.

6- جابجایی وب سایت و انتقال آن به هاست جدید در صورت نیاز.

7- تهیه نسخه پشتیبانی از وب سایت(پشتیبان گیری از فایل ها و پایگاه های داده اهمیت بالایی دارد. هر مشکل احتمالی چه به هنگام بروز رسانی و چه مشکلات به دنبال حملات به سرور ممکن است به از دست رفتن آپدیت های سایت منجر شود. به همین منظور یکی از مهمترین خدمات پشتیبانی سایت، پشتیبان گیری از وب سایت بصورت دوره ای یا روزانه ارائه می گردد).

و...

ما با تلفیق گنجینه‌ای از فرآیندها و تجارب حرفه‌ای کسب ‌و کارهای گوناگون و با استفاده از فناوری‌های روز، پشتیبانی کامل ارائه کرده و شما را در بهبود کسب و کارتان یاری می‌ رسانیم. همچنین اگر ارزیابی درستی از نیاز خود ندارید، می‌توانید در این مورد نیز از ما مشاوره بگیرید.

- درباره پشتیبانی سایت بیشتر بخوانیم تا بیشتر بدانیم :

نگهداری و بروزرسانی وب سایت چیست؟

وب سایت هایی كه داری بخش مدیریت می باشند، قابلیت افزودن مطالب جدید و ویرایش مطالب قبلی را مهیا می سازند، به این گونه وب سایت ها، سایت های دارای كنترل پنل یا سایتهای داینامیك می گویند. یك سایت با هر قابلیتی كه داشته باشد بدون محتوا هیچ ارزشی ندارد و محتوای یك سایت بین 2 تا 400 برابر نرم افزار وب سایت ارزش دارد. بیشترین هزینه وب سایت، نگهداری و افزودن محتوا و بروز رسانی آن می باشد و همچنین با تمامی تلاش برنامه نویسان جهت ساده سازی بخش های مدیریتی سایتهای داینامیك ولی باز هم دانستن تكنیك ها و دانش فنی برنامه نویسی و گرافیك، به داشتن وب سایتی استاندارد و زیبا بسیار كمك میكند. جهت رضایت مشتریان و دسترسی به خواسته های آنها برخی شركتها وظیفه نگهداری وب سایت را برعهده میگیرند.

انواع نگهداری و بروز رسانی وب سایت

نگهداری و بروز رسانی و پشتیبانی هر سایت بنا به نوع آن سایت، میزان محتوای مورد نیاز، آیتم ها و ماژولهای موجود در آن و حساسیت زمانی مورد نیاز كارفرما متفاوت با یكدیگر هستند و در برآورد هزینه نگهداری سایت دخیل هستند. بعنوان مثال سایتهای خبری با افزودن تعداد خبر بالا جهت اجرای عملیات ویراستاری و محتوا سازی با سایتهای تجاری و صنعتی متفاوت هستند. بنا به نوع وب سایت، خدمات نگهداری و بروز رسانی وب سایت بر اساس استراتژی مورد درخواست كارفرما تغییر كرده و معمولا سایتهای تجاری كوچك هزینه نگهداری و پشتیبانی كمتری به نسبت فروشگاه ها و سایتهای سازمانی خواهند داشت. در بیشتر موارد بروز رسانی وب سایت تنها افزودن محتوای مورد نظر كارفرما نیست و در كنار محتوا سازی، گرافیك های متناسب و آیتم های صوتی و تصویری و المانهای بصری نیز در مراحل كار قرار گرفته و در نتیجه وب سایت نگهداری شده بهینه تر و استاندارد تر خواهد شد.

رابطه نگهداری و بهینه سازی (سئو) سایت

فرآیند نگهداری و پشتیبانی و بروز رسانی سایت با فرایند بهینه سازی سایت بسیار همپوشانی داشته و میتوان این دو بخش را با یكدیگر تركیب نمود. بهینه سازی سایت(سئو) در واقع آماده سازی وب سایت جهت محبوب شدن در موتورهای جستجو می باشد. محبوبیت در موتور جستجو به این معناست كه محتویات وب سایت از طریق جستجو در موتورهای جستجو قابل دسترسی بوده و در نتایج اولیه جستجو نمایش داده می شوند. بدین ترتیب تعداد بازدیدهای وب سایت افزایش یافته و به دلیل افزایش حجم بازدیدها مسلما میزان فروش و عرضه خدمات و محصولات آن سایت نیز افزایش می یابد. هزینه بهینه سازی وب سایت با توجه به میزان درخواست مشتری و نوع وب سایت متفاوت بوده و معمولا در صورت درخواست بهینه سازی و بروز رسانی وب سایت، هزینه بسیار مطلوب تر و از نظر كارفرما قابل توجیه می باشد.

 

در پایان

چرا نگهداری سایت خود را به گروه نرم افزاری رامونا بسپاریم؟

گروه نرم افزاری رامونا با دارا بودن تعداد نیروی كافی در هر زمینه و تخصص و اشراف به مباحث نگهداری و پشتیبانی وب سایت شما را در رسیدن به اهداف الكترونیك كسب و كارتان یاری می كند.

 *** تغییر استراتژیك و تغییر بخش های اصلی وب سایت تا افزودن و ویراستاری محتویات وب سایت تخصص ماست و ما میدانیم كه چگونه بایستی ساز و كارهای كسب و كار دیجیتال را فراهم نمود و همچنین با شناخت دقیق رقبا و همكاران، پیشنهادات سازنده ای را جهت پیشی گرفتن شما در فضای مجازی ارائه خواهیم نمود و شما را در رسیدن به فروش بیشتر و محبوبیت كافی راهنمایی خواهیم كرد ***

- برای آشنایی بیشتر با خدمات ارائه شده در خصوص "خدمات شبکه و سخت افزار" توسط این گروه نرم افزاری، به منوی خدمات ما مراجعه نمایید.

 

*** گروه نرم افزاری رامونا؛ نمادی از سادگی و خلاقیت ***