طراحی وب سایت / Web Design

گروه نرم افزاری رامونا معتقد است که وب سایت شما ویترین حرفه ای شرکت شما در بازار است و می بایست از نظر فنی کاملاً بی نقص و مدرن، از نظر ظاهری شکیل و از نظر محتوا جامع و هدفمند باشد تا بهترین بازتاب ممکن از فعالیتها، جایگاه و اعتبار شرکت شما را در بازارهای منطقه ای و جهانی به نمایش گذارد همچنین شرط لازم برای پیشبرد اهداف شما در اینترنت و ارائه خدمات و محصولات با حداقل هزینه و پشتیبانی آسان می باشد. وب سایت یکی از مهمترین و پایه ای ترین گام های شما برای حضور در جهان مجازی است.

1- بررسی اهداف شما از داشتن وب سایت

اولین مرحله در طراحی سایت، تعیین اهداف و نیازهای شما از داشتن یک وب سایت است. لذا در قدم اول، تعیین و بررسی دقیق اهداف و نیازهای شما امر مهمی است؛ تمامی فعالیتهای طراحی گرافیک، طبقه بندی اطلاعات، کد نویسی و پیاده سازی اطلاعات بر مبنای اهداف و نیازهای شما صورت خواهد گرفت. وب سایت طراحی شده برای شما باید اهداف و نیازهای خاص شما را برآورده کند.

2- طبقه بندی و دسته بندی صحیح اطلاعات و کاربرد پذیری بودن آن

در یک وب سایت طبقه بندی صحیح اطلاعات می تواند به کاربر این امکان را بدهد تا در کمترین زمان و با سریع ترین روش به خواسته های خود جهت مراجعه به سایت برسد. لذا در این مرحله که بر اساس نیازسنجی و تعیین اهداف صورت می گیرد باید اطلاعات به نحوی در سایت طبقه بندی شوند که تمامی نیازها، اهداف و استراتژی های تعیین شده را تحت پوشش قرار داده و مخاطبین و مشتریان شما به سهولت بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را در آن بیابند.

3- طراحی گرافیک سایت

با طبقه بندی اطلاعات، تیم طراحی گرافیک طرح مورد نظر خود را بر اساس اهداف، نوع فعالیت و نظرات شما پیاده سازی می نمایند. نمای زیبای ظاهری سایت برای جلب توجه هر چه بیشتر بیننده به همراه هماهنگی نوع فعالیت با ساختار و رنگ آمیزی طرح سایت از ملزومات اساسی یک وب سایت حرفه ای می باشد. قرارگیری هدفمند اطلاعات در طرح از موارد دیگری است که به افزایش بازدید و بهره وری سایت طراحی شده کمک شایان می نماید.

4- اسلایس سایت و تبدیل گرافیک به HTML

در این مرحله اسلایس کاران، گرافیک طراحی شده را به فایل html تبدیل و جهت پیاده سازی به تیم برنامه نویسی تحویل می دهند. اسلایس سایت باید بر اساس استانداردهای html انجام گیرد.

5- پیاده سازی و برنامه نویسی

طراحی سایت شیوه ها و روش های متفاوتی دارد که در این میان یافتن بهترین روش و استفاده از آخرین ابزارها و تکنولوژی ها باید به موازات خواسته ها و نیازهای وب سایت شما صورت پذیرد. گروه نرم افزاری رامونا همواره در حال تحقیق، بررسی و بروزرسانی نرم افزارها و تخصصهای کادر پرسنلی خود در جهت دستیابی و بکارگیری از بهترین تکنولوژی ها، ابزارها و روش ها برای طراحی سایت می باشد. مورد مهم دیگر در پیاده سازی و برنامه نویسی وب سایت دارا بودن قابلیت بروز رسانی و تغییر سایت بر اساس نیازهای آینده شماست. چرا که وب سایت باید قابلیت ارتقا ، بروز رسانی و بهینه سازی را داشته باشد تا در آینده به سهولت بتوان از این امکانات بهره مند شد.

6- تست عملکرد سایت

پس از اتمام پروژه و برنامه نویسی اولیه وب سایت لازم است که همانند هر سیستم دیگری سایت تست شود و چهارچوب نهایی آن مشخص گردد. در این مرحله ما ایرادات احتمالی را شناسایی و اقدامات لازم را در جهت رفع آنها انجام می دهیم.

7- بارگذاری سایت در فضای نهایی و ورود اطلاعات

پس از طی مراحل فوق، سایت طراحی شده آماده بارگذاری نهایی و ورود اطلاعات است. در سایت های داینامیک و در چهارچوب گرافیک طراحی شده قابلیت تغییر اطلاعات سایت را در هر زمان و با خواست خود دارید.

8- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO)

پس از بارگزاری موفقیت آمیز سایت شما در محیط اینترنت، این موضوع که سایت در موتورهای جستجو شناسایی شده و در حین جستجوی کاربران به سهولت و بر مبنای کلمات کلیدی متداول در زمینه کاری شما رتبه نخست را کسب نماید بسیار حائز اهمیت است. دسترسی کاربران به سایت معمولا از طریق این جستجوها صورت می گیرد، لذا علاوه بر رعایت استانداردهای لازم که به صورت پیش فرض توسط ما صورت می گیرد، تیمی کامل جهت ارتقا و پیاده سازی تکنیک های بهینه سازی، وب سایت شما را در رسیدن به این مهم یاری می رسانند.

9- آموزش مدیریت محتوای وب سایت

پس از اتمام مراحل فوق، به ادمین شما آموزش داده خواهد شد که چگونه می تواند محتوای وب سایت را مدیریت و تغییر دهد. ورود اطلاعات در وب سایت های طراحی شده توسط گروه نرم افزاری رامونا بسیار ساده است و طی یک دوره آموزشی کوتاه هر یک از پرسنل شرکت شما(در جهت خودکفایی) به سهولت قادر به ورود اطلاعات و بروزرسانی محتویات وب سایت خواهد بود( اطلاعات قدیمی و منسوخ شده را حذف و یا مطالب و عکسهای جدید را به وب سایت اضافه نماید).